Učenici 2.a i 2.b razreda obilježili 100. dan škole
Autor: Snježana Sertić, 2. 3. 2016.

Stoti dan škole obilježava se tradicionalno u veljači u brojnim europskim zemljama. Projekt 100. dan škole obuhvaća učenike i učitelje na nacionalnoj razini koji kroz odabrane sadržaje obilježavaju stoti dan u školi.Sudjelovati mogu svi učenici jer kroz niz aktivnosti  stječu kompetencije  komuniciranja na materinjem jeziku, razvijaju socijalna i građanska prava i dužnosti te razvijaju i osvještavaju vlastitu kulturološku dimenziju (ciljevi na nacionalnoj razini).

Učiteljice Andrea Žarec i Snježana Sertić sa svojim su učenicima ove godine također obilježile 100. dan škole. Početna ideja bila je zajednička, a potom je svaka učiteljica aktivnosti prilagodila svojim učenicima i njihovim potrebama te dnevnom rasporedu nastavnih predmeta. Odabrale su sadržaje primjerene učenicima drugog razreda iz jezično-komunikacijskog, matematičko-logičkog, društveno-humanističkog (GOO), kulturno-umjetničkog i tjelesno-zdravstvenog područja.

Od prvog nastavnog dana učenici su marljivo brojili i obilježavali svaki dan proveden u školi nestrpljivo očekujući stoti dan. Napokon su 11. veljače obojili posljednji, stoti kružić. Iako su toga dana u školu donijeli svoje školske torbe, udžbenici im nisu bili potrebni. Nastava je realizirana kroz vođenu igru i primjerene aktivnosti. Svi su radosno i zainteresirano prionuli poslu. Suradnjom i radom u skupinama uspješno su ostvarili sve postavljene zadatke.

Proveli su lijep i veseo dan bez školskih knjiga, a učiteljice su ih za trud nagradile pohvalnicama.

Kako je to izgledalo pogledajte u priloženoj prezentaciji.

Priloženi dokumenti:
100._dan_skole.pptx (6.68 MB)