Obilježavanje Dana jezika- međunarodno rap natjecanje
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 14. 9. 2016.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta zaprimilo je obavijest Područnog ureda Glavne uprave za pismeno prevođenje Europske komisije, koji djeluje pri Predstavništvu Europske komisije u Hrvatskoj, a vezano uz obilježavanje Europskog dana jezika.

Obilježavanje Europskog dana jezika provodi se u okviru programa Erasmus+, programa EU-a za područje obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta za razdoblje od 2014. do 2020., a cilj mu je učenike potaknuti na učenje stranih jezika, pokazati im da ono može biti zabavno i kreativno te im omogućiti da stečeno znanje primijene u konkretnom i zanimljivom kontekstu. Strani jezici ubrajaju se u najvažnije vještine koje će mladima pomoći da se bolje pripreme za tržište rada te unaprijediti njihove mogućnosti zapošljavanja i u matičnoj zemlji i u inozemstvu.

Povodom ovogodišnjeg Europskog dana jezika, dana 27. rujna 2016. godine, u Zagrebu  planira se organizirati višejezično rap natjecanje za učenike osnovnih i srednjih škola. Natjecanje je organizirano uz podršku Austrijskog kulturnog foruma, Talijanskog instituta za kulturu i Britanskog savjeta, uz suradnju s Veleposlanstvom Irske i Francuskim institutom. Na njemu će učenici osnovnih i srednjih škola izvoditi rap pjesme na engleskom, njemačkom i talijanskom jeziku, koje će prethodno uvježbati na radionicama s profesionalnim glazbenicima, izvornim govornicima navedenih jezika.

Ovim putem Vas molimo da pomognete u promociji natjecanja na način da objavite informacije o natjecanju, na način koji smatrate prikladnim (npr. oglasna ploča škole ili  mrežne stranice škole).

Sve informacije o koncertu i upute za prijavu dostupne su na web stranici www.volimjezike.eu .