Znanstveni projekt Nastava i škola za net generacije
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 14. 6. 2017.

II. osnovna škola Bjelovar sudjelovala je u trogodišnjem znanstveno-istraživačkom projektu „Nastava i škola za net generacije“, pod pokroviteljstvom Hrvatske zaklade za znanost. Završno okupljanje članova istraživačkog tima, čija je članica i ravnateljica škole, dr. sc. Davorka Bačeković-Mitrović, i završno predstavljanje rezultata trogodišnjih istraživačkih aktivnosti u ovome projektu, bit će u srijedu, 30. kolovoza 2017. godine, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Tada ćemo predstaviti i novu knjigu, zbornik znanstvenih radova, koja je nastala kao rezultat istraživačkih aktivnosti. Voditelj projekta je prof. dr. sc. Milan Matijević.

Osim što ima sudionike u znanstvenome radu, naša će se škola predstaviti i svoje najuspješnije projekte, kao što su Dani medijske kulture, rad višestruko nagrađivane školske zadruge "Oblačić", školske humanitarne aktivnosti i koncert Druga Drugoj, projekt i natjecanje Dan broja pi, rad u izvannastavnim aktivnostima i druge važne aktivnosti naših učenika.