Pametna kasica prasica
Autor: Barbara Bajsić, 21. 9. 2017.

Naši učenici, Petar Bajsić i Petar Klinac, sudjelovali su na natječaju za kreativne projekte s micro:bitom: Pametna kasica prasica koji je raspisao  IRIM. Njihov rad jedan je od ukupno 25 pristiglih iz cijele Hrvatske.

Uz podršku mentorice, Barbare Bajsić, osmislili su pametan i moderan i način koji će djeci olakšati i potaknuti ih na štednju novca.Namjera je da projekt bude osmišljen tako da ga i drugi učenici mogu izraditi prema uputama. Uz pomoć ove kasice djeca uče čuvati svoj džeparac, skupljati novac do željenog iznosa i samostalno raspolagati novcem. Kod njihove kasice je zanimljivo to što u svakom trenutku kasica daje podatak koliko je novca u njoj te koliko nedostaje do željenog cilja.

Rad mladih robotičara može se pogledati na izložbi inovacija službenog naziva „5. Salon inovacija Bjelovar 2017“ u petak, 22. rujna 2017. godine u velikoj dvorani hotela „Central“ u Bjelovaru, Vatroslava Lisinskog 2, s početkom u 10 sati. Izložba je otvorena do 18 sati.

Više o  projektu nalazi se na stranici Croatian Makersa na

te na