Stigli microbitovi - Hvala CROATIAN MAKERSIMA!
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 29. 11. 2017.

Cijenjeni učenici i roditelji učenika šestih razreda,

u školu su stigli microbitovi za učenje programiranja za učenike šestih razreda. Radi se o donaciji za koju sam nas prijavila u udruzi CROATIAN MAKERS, od koje smo već među prvima u Hrvatskoj dobili arduino uređaje.

Svi učenici šestih razreda koristit će se njima samo godinu dana, prema najavama, do kraja šestoga razreda, a onda će ih biti dužni predati sljedećoj generaciji učenika šestih razreda. U našoj školi je već nekoliko učiteljica educirano za potrebe učenja programiranja: učiteljice Milka Fofonjka, Vesna Janko i Katarina Ćesi, educirana je i Barbara Bajsić, koja na tom području ima već mnoštvo uspjeha sa svojim učenicima, npr., nagradu s 5. salona inovacija Bjelovar 2017. za projekt MICROBIT KASICA.

Pohvala našim učenicima Petru Klincu i Petru Bajsiću te našoj vrijednoj učiteljici Barbari!!!

Roditelji će dobiti obrazac izjave o preuzimanju uređaja na posudbu, koji su dužni potpisati u roku od tjedan dana, a tek kad potpišu izjavu, dobit će uređaje. Razrednici mogu doći odmah ovih dana u tajništvo preuzeti količinu za svoj razredni odjel. Učenicima će uređaji biti podijeljeni tek kad roditelji potpišu suglasnost. Ukoliko neki roditelj ne želi da mu dijete uči programirati, dovoljno je na izjavi napisati da ne želi preuzeti uređaj.

Želim Vam puno lijepih uspjeha u radu i nova znanja i vještine iz područja programiranja!