Upute za rad s micro:bitovima
Autor: Vesna Janko, 16. 12. 2017.

Krajem mjeseca studenog u našu školu stigla su micro:bit mikroračunala na radost šestaša. Naime, i naša škola uključila se u projekt ProMikro koji je pokrenula Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s Insitutom za razvoj i inovativnost mladih - IRIM, a u potporu Ministrastva znanosti i obrazovanja.

U prvoj fazi projekta naše učiteljice Katarina Ćesi, Milka Fofonjka i Vesna Janko su prošle potrebnu edukaciju, dok učiteljica Barbara Bajsić već niže uspjehe u radu s učenicima.

U drugoj fazi projekta podijeljeni su micro:bitovi učenicima šestih razreda uz suglasnost roditelja za rad kod kuće i na nastavi tijekom ove nastavne godine. Po završetku nastavne godine, učenici će ih vratiti kako bi ih koristile sljedeće generacije šestaša.

Osnove korištenja uređaja pročitajte u nastavku članka.

Upute za početak korištenja micro:bit mikroračunala pronađite u privitku ovog članka.

Dodatne edukativne materijale o korištenju i programiranju micro:bita pronađite OVDJE.

Materijale za nastavu Geografije možete preuzeti OVDJE.

Priloženi dokumenti:
UPUTE_ZA_KORISTENJE_microbit1.pdf (622.94 KB)