Solidarnost na djelu
Autor: Ines Kapša, 8. 10. 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

49. sabirna akcija “Solidarnost na djelu 2021.”, kao zajednička akcija svih društava Hrvatskog Crvenog križa, provesti će se u vremenu od 7. – 15. listopada 2021. godine. Akcija se ove godine provodi pod motom:“ Ne dvoji! Za drugog izdvoji.“

S obzirom na specifičnu situaciju zbog epidemioloških mjera, Odbor Gradskog društva Crvenog križa Bjelovar donio je odluku da će se akcija održati kao i prošle godine. To znači da se neće obilaziti domove građana i prikupljati hrana, odjeća, obuća i novac, nego će se akcija provesti samo unutar škole po razrednim odjelima gdje će učenici prikupljati novac u dogovoru sa svojim razrednicima.

Razrednicima u sve tri zgrade naše škole (PŠC, PŠ Ždralovi i MŠ) podijeljene su vrećice s bonovima Crvenog križa koji se daju kao protuvrijednost za novac koji se prikupi. Bonovi su u protuvrijednosti 5,00 kn pa je idealno da se donira 5,00 kn, 10,00 kn..., ali svaka donacija je dobrodošla i vrijedna i svatko može donirati u skladu sa svojim mogućnostima.

Ovakav model akcije uključuje odgojne i humanitarne ciljeve pa bismo željeli da se što više naših učenika (i njihovih roditelja, naravno) uključi u ovu akciju.

Unaprijed hvala svima.