Poziv na likovne natječaje
Autor: Vesna Janko, 22. 1. 2013.

Pozivamo sve zainteresirane učenike na dva zanimljiva međunarodna likovna natječaja!

Natječaj za likovni rad  s ekološkom temom organizira UNEP - međunarodna organizacija za zaštitu okoliša.

Nagradu Barbara Petchenik za dječju kartu pokrenulo je Međunarodno kartografsko društvo (International Cartographic Association – ICA).

Više o natječajima u nastavku (klik na "opširnije").

UNEP svake godine organizira natjecanje dječjih likovnih radova s ekološkom porukom.  Godina 2013. proglašena je godinom gospodarenja vodom stoga je ovogodišnje natjecanje posvećeno vodi.

Naziv teme je Voda: Od kuda dolazi?, a podtema Izvor života.

Glavni uvjeti natjecanja:

• natjecatelji trebaju imati do 14 godina
  • slika treba imati format A4 ili A3

Ostale informacije pronađite ovdje i u brošuri koju možete preuzeti.

Za ostale informacije obratite se voditeljii Eko-škole Vesni Janko. Rok za predaju rada je početak veljače npr. 4. veljače  jer do 15 veljače 2013. rad moramo poslati u Švicarsku (u sjedište UNEP-a).

- * -

Nagradu Barbara Petchenik pokrenulo je Međunarodno kartografsko društvo (International Cartographic Association – ICA) 1993. godine kao uspomenu na Barbaru Petchenik, dopredsjednicu toga društva i kartografkinju koja je cijeli život radila s kartama i djecom.

Nagrade se dodjeljuju svake druge godine za vrijeme međunarodne kartografske konferencije, po mogućnosti barem jedna za svaki kontinent, s posebnom pažnjom posvećenom dobi djeteta koje je nacrtalo crtež.

Ciljevi natjecanja su promoviranje dječjeg kreativnog prikazivanja svijeta u grafičkom obliku, poboljšanje njihove kartografske percepcije i percepcije okoline.

Tema rada je Moje mjesto u današnjem svijetu .

Glavni uvjeti natjecanja:

• natjecatelji trebaju imati do 16 godina
  • slika ne smije prijeći format A3

Radove prijašnjih natjecanja možete pogledati ovdje, a informacije u prilogu koji možete preuzeti.

Za ostale informacije obratite se učiteljici Vesni Janko. Rok za predaju rada je   22 veljače 2013. jer radove šaljemo u Zagreb do 1. ožujka.