Kakva je voda koju pijemo?
Autor: Ivana Gračanac, 18. 4. 2013.

Ljudska je zajednica posljednjih desetljeća sve ovisnija o različitim kemijskim tvarima. Na tržištu se učestalo pojavljuju brojne tvari koje se sve češće i u sve većim količinama koriste u svakodnevnom životu i industrijskoj proizvodnji, uslijed čega dolazi do oslobađanja tih kemijskih tvari i njihovih produkata u zrak, prirodne vode i tlo. Stoga se nameće potreba stroge kontrole proizvodnje kemikalija i praćenje područja njihove primjene te procjene potencijalne opasnosti za okoliš u slučaju njihovog nekontroliranog oslobađanja. Odgovore na pitanja o kvaliteti vode koju pijemo i zraka kojeg udišemo na području naše županije, potražili smo u Zavodu za javno zdravstvo. Ljubazne su nam stručnjakinje za zdravstvenu ekologiju pokazale razne analitičke i biološke metode određivanja ispravnosti pitke vode. Zahvaljujemo se Zavodu za javno zdravstvo Bjelovar, koji toliko brine o kvaliteti našeg življenja.