Izlet u Zagreb
Autor: Ines Mihajlović, 7. 11. 2013.

Dana 25. listopada 2013. godine učenici 4.a razreda PŠ Centar i učenici trećih i četvrtih razreda koji su uključeni u obogaćeni program za darovite učenike bili su na izletu u glavnom gradu Republike Hrvatske, Zagrebu.

Što o izletu kaže Lana Đurić, učenica 4.a razreda, pročitajte u nastavku.

U 7.15 sati okupili smo se na Autobusnom kolodvoru Bjelovar. Dobro raspoloženi krenuli smo prema Zagrebu. Prvo smo posjetili Mliječnu industriju Dukat. Vidjeli smo razne strojeve. Jedan od njih bio je pokretna traka koja je odvozila tetrapake s mlijekom. Svaki puta kada bismo ušli u drugu prostoriju promijenili bi se temperatura i miris. Saznali smo da dnevno u Dukat stigne preko 300 000 litara mlijeka. Sljedeće odredište bio je Muzej grada Zagreba. Tamo je isto bilo zanimljivo. Vidjeli smo: stari kameni bunar, maketu nekadašnjeg Kaptola i Gradeca, sadašnjeg Zagreba, kopiju Zlatne bule, stare kipove, itd. Nekima se jako svidio tajni prolaz ispod police kroz koji su svi htjeli proći. U posljednjoj prostoriji nalazio se bicikl s jednim malim i jednim ogromnim kotačem. Tada je vodič zamolio najlakšu djevojčicu (to je bila Meri) da je podigne na taj veliki bicikl. Ostali su je tada fotografirali. Poslije smo obišli središte grada Zagreba. Vidjeli smo Dolac, a prošli smo i kroz Kamenita vrata. Prošetali smo se pokraj zgrada Hrvatskog sabora i Hrvatske vlade te se fotografirali ispred crkve sv. Marka. Na kraju smo se počastili finim sladoledom.

Oko 19.00 sati vratili smo se kući gdje je čarolija izleta nestala. Sigurna sam da će se svi složiti sa mnom da je izlet bio super!!!

Lana Đurić, 4.a