Edukacija učenika drugih razreda
Autor: Ankica Toth, 16. 2. 2015.

U organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje  dana 14.2. 2015. godine održana je edukacija učenika drugih razreda PŠ Ždralovi  u području zaštite i spašavanja od požara, elementarnih nepogoda i eksplozivnih sredstava. U goste su nam došli  djelatnici  Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Bjelovar,  u pratnji  policajca i vatrogasca.

Tijekom predavanja upozorili su  nas na opasnosti koje prijete u slučaju požara i ostalih elementarnih nepogoda i  upoznali nas  s ponašanjima kojima možemo  sačuvati zdravlje i život.

U druženju s policajcem imali smo  priliku vidjeti razne vrste eksplozivnih sredstava i naučili smo  kako postupati u slučaju da nađemo takav predmet. Vatrogasac Ivica  je pokazao  dio opreme koja se  koristi pri gašenju požara.

Učenici su s pažnjom pratili izlaganje, postavljali pitanja, uvježbavali zvanje jednistvenog broja za pomoć - 112.

Za uspomenu je svaki učenik dobio i poklon – enigmatsku bojanku.

Slike su OVDJE.