Što nam donosi projekt e-škole
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 24. 2. 2015.

Poštovani roditelji,

vjerojatno će Vam biti zanimljiva novost da projekt e-škole, vrijedan 40 milijuna eura (za izabranih 150 škola), podrazumijeva da će svi učitelji dobiti tablete ili laptope, koji će im omogućiti vođenje e-imenika i e-dnevnika, što znači da ćete internetski moći u bilo koje vrijeme imati uvid u ocjene svojega djeteta i njihov napredak u radu.

U projekt ulazimo tek početkom 2016. godine, prema proceduri i terminima koje određuje CARNet. Barem jedna učionica bit će opremljena računalima, a možda i više. Projekt obuhvaća računalnu nastavu prirodoslovno-matematičkih predmeta, a planiramo participiranje i učitelja ostalih nastavnih predmeta. Na taj će se način i naši učenici uključiti u najsuvremenije trendove poučavanja, što je, uz postojeću Učionicu budućnosti, znatan iskorak prema kvalitetnom obrazovanju.

Podsjećamo da su samo četiri osnovne škole u županiji ušle projekt, od toga dvije osnovne škole u Bjelovaru: II. i III OŠ Bjelovar. Druga osnovna škola Bjelovar od svih institucija ujedno ima i najbržu i najbolju optiku u županiji: 100/100 megabita u sekundi. Dobar je to preduvjet za brzu vezu s cijelim svijetom!