Međunarodni projekt suradnje s učiteljima iz Švedske
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 16. 10. 2019.

Od 14. listopada 2019. naša je škola domaćin učiteljima iz švedskoga grada Mora, u projektu suradnje i sudjelovanja na tzv. job shadowingu, pod švedsko/engleskim nazivom  "Att öka elevers studiemotivation och studieresultat i en europeisk kontext - Improving the motivation to studying and improving the students’ results in an European context", koji je namijenjen učenju o inovativnim pristupima nastavi i motiviranju učenika radi postizanja boljih obrazovnih ishoda u europskom kontekstu. Upravo su s tom namjerom učitelji iz Švedske došli učiti u našu školu. Tijekom jednotjednog opsežnog programa učitelji su upoznali Zagreb, Bjelovar, nastavni i izvannastavni rad u našoj školi, naše uspjehe i postignuća, inovativne pristupe nastavi,... Sudjelovali su na projektnom danu "Primjena znanja u praksi", posjetili muzej u Đurđevcu i izložbu Salvadora Dalija te tvrđavu, uz stručno vodstvo, zatim sudjelovali na Učiteljskom vijeću, na kojemu u predstavili rad svoje škole i obrazovni sustav u Švedskoj, a ujedno i upoznali rad učitelja naše škole te naše projekte kojima motiviramo učenike za bolje obrazovne ishode. U četvrtak će gostovati u OŠ Velika Pisanica i ondje posjetiti nastavu te se upoznati sa specifičnostima rada ove osnovne škole, posjetit će i Romsku kuću u Maglenči, bjelovarske kulturne znamenitosti, a sudjelovali su i na Sajmu mogućnosti za mlade Bjelovarčane i Bjelovarčanke. Oduševljeni našim gostoprimstvom, obećali su i daljnju suradnju.

Zahvaljujemo na pomoći i suradnji Gradu Bjelovaru, posebice zamjenici gradonačelnika Valni Bastijančić Erjavec, Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, posebice zamjenici župana Boljani Hribljan, Turističkoj zajednici Bilogora Bjelovar, Panini d.o.o., Školskoj knjizi d.o.o., Alfi d.o.o, KTC-u, Zagrebinspektu, OŠ Velika Pisanica  i svima ostalima koji su pomogli realizaciji ove lijepe i korisne suradnje.

Ponosni na svoje učiteljice i  učitelje te njihovu nesumnjivu kvalitetu, najbolji smo promotori Grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije!