Učitelj Goran-Kruno Kukolj dobitnik je Državne nagrade tehničke kulture „Faust Vrančić“
Autor: Ines Kapša, 6. 4. 2022.

Naš dragi kolega i učitelj Goran-Kruno Kukolj dobitnik je Državne nagrade tehničke kulture „Faust Vrančić“, koju dodjeljuje Odbor za dodjelu Nagrade „Faust Vrančić“ Ministarstva znanosti i obrazovanja. Za nagradu ga je predložilo Učiteljsko vijeće i Školski odbor II. osnovne škole Bjelovar.

Više o nagradi možete pročitati ovdje: https://mzo.gov.hr/vijesti/odluka-o-dodjeli-drzavne-nagrade-tehnicke-kulture-faust-vrancic-za-2021-godinu/4861

Iskrene čestitke!

Učitelj Kukolj je profesor proizvodno-tehničkog obrazovanja i od 1992. godine stalni zaposlenik II. osnovne škole Bjelovar na radnome mjestu učitelja tehničke kulture. U nastavnome procesu koristi suvremena pedagoška znanja i metode kako bi motivirao učenike, a posebno se ističe u radu s učenicima s teškoćama, koji vrlo često sudjeluju u izvannastavnim aktivnostima koje on vodi iz različitih grana tehnike. Između ostalog, pokazuje veliki interes za korištenje tehnike pri nastajanju fotografije i filma stručno se obrazujući na seminarima za voditelje filmskih i video družina u organizaciji HFS-a za video montažu te za animaciju i izradu animiranog filma. Njegov aktivan rad, zalaganje i velika motivacija učenika pridonose i uspješnosti u stvaranju filmskih ostvarenja. Kao voditelj video kluba OKO više puta je sudjelovao na Državnim revijama filmskog i video stvaralaštva za što je više puta nagrađen prvom nagradom za svoje filmove. Sudjelovao je u izradi kratkih nastavnih filmova koji su objavljeni kao prateći multimedijalni sadržaji uz udžbenike za tehničku kulturu te ih je kao pomoćna nastavna sredstva odobrila Agencija za odgoj i obrazovanje. Uspješno vodi tamburaški orkestar II. osnovne škole te priprema i uvježbava s učenicima skladbe za javno izvođenje. Veliku pažnju posvećuje cjeloživotnom obrazovanju i sudjeluje na mnogobrojnim savjetovanjima i stručnim skupovima koji tematski obrađuju tehnička područja vezana uz nastavni proces. Kao mentor priprema učenike za godišnja natjecanja i smotre Tehničke kulture na područjima elektrotehnike i robotike i ostvaruje plasmane učenika na državna natjecanja tehničke kulture.