Otvorena Učionica budućnosti u našoj školi
Autor: Vesna Janko, 9. 9. 2014.

Prvi dan nastave u školskoj godini 2014. / 2015. počeo je iznimno svečano. Zahvaljući tvrtki Samsung Elecronics Adriatic i Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNet te uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta otvorena je Učionica budućnosti. Ova najveća donacija u povijesti škole omogućit će našim učenicima učenje uz pomoć najsuvremenije tehnologije.

Naša Učionica budućnosti je jedna od prvih pet u Hrvatskoj. Prije nas Učionice su otvorene u Osnovnoj školi Kamešnica u Otoku pokraj Sinja, IX. gimnaziji u Zagrebu i Gimnaziji "Fran Galović" iz Koprivnice. Sljedeća Učionica biti će otvorena 15. rujna u OŠ "Antun i Stjepan Radić" iz Gunje.

Svečanost je otvorila ravnateljica profesorica Davorka Bačeković-Mitrović pozdravom i kratkom prezentacijom razvoja digitalne zrelosti naše škole. Potom su se skupu obratili ugledni gosti; gospodin Zvonimir Stanić, ravnatelj CARNeta, gospodin Danijel Bačelić, voditelj poslovnih rješenja tvrtke Samsung Electronics Adriatic te gradonačelnik Grada Bjelovara Antun Korušec. Govornici su čestitali ravnateljici na ovom postignuću unapređenja nastave i pohvalili učitelje na dugogodišnjem inovativnom radu u primjeni tehnologija u nastavi.

Učionicu budućnosti otvorila je gospođa Monika Vričko, načelnica Sektora za srednjoškolski odgoj i obrazovanje u MZOS-u.

Posebno pohvaljujemo učenike Anu Tukša, Elizabetu Vegh i Dinu Došena koji su zadivili goste svojim glazbenim nastupima.

Nazočne učenike obradovalo je sudjelovanje u demonstraciji interaktivnog učenja pomoću tableta.

Svečanost je završila videokonferencijskim javljanjem pretstavnika IX. gimnazije iz Zagreba i Gimnazije "Fran Galović" iz Koprivnice, koji su podijelili svoja iskustva u primjeni Učionice budućnosti.

Iz medija: