Lana i Beti uspješne na natječaju Moja prva knjiga
Autor: Anita Vegh, 7. 10. 2014.

Učenice 5.a razreda, Lana Đurić sa slikovnicom “Mamino eko ludilo” i Elizabeta Vegh sa slikovnicom “Klokanove pustolovine” su osvojile posebne nagrade među 876 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Čestitamo učenicama i učiteljici Snježani Sertić na uspjehu!

25. rujna 2014. u Domu hrvatske vojske Zrinski u Karlovcu održana je jubilarna deseta po redu završna svečanost natječaja Moja prva knjiga. Ove godine na natječaj je pristiglo 876 slikovnica iz preko 220 osnovnih škola. Iz tog razloga pred članovima žirija, a među njima je književnica Sanja Pilić, bio je težak zadatak izabrati najbolje i najorginalnije radove.

Iza Moje prve knjige, kao i mnogih drugih zanimljivih projekata, stoji Udruga KAlibra za promicanje kulture čitanja čiji je cilj promicanje čitanja i informacijske pismenosti te razvitak i unapređenje stvaralaštva za djecu i mlade kroz kulturna i medijska događanja. Njihova je misija stvoriti novi naraštaj mladih čitatelja i književnih stvaratelja, a vrijednost te misije, kao i misije samog projekta, prepoznalo je i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, pokrovitelj cijele manifestacije.

O natječaju pročitajte više na poveznici:

ili na Facebook profilu Moja prva knjiga.

Preuzeto s FB profila Moja prva knjiga i službenih mrežnih stranica natječaja.