Upis u prvi razred u školskoj godini 2024./2025.

Upravni odjel za poslove državne uprave u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji donio je „Plan upisa djece u I. razred osnovne škole za 2024./2025. školsku godinu na području Bjelovarsko-bilogorske županije“, koji se nalazi u prilogu.
U njemu možete pročitati cjelokupan postupak upisa djece u prvi razred.

Donesena je odluka da se na razini županije ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.
22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, to će moći učiniti samo roditelji koji imaju vjerodajnice za ulazak u portal.
Roditelji prijavu za upis trebaju učiniti samostalno putem sustava, ali za one koji to nisu u mogućnosti učiniti, to će napraviti djelatnice škole na pregledu prije upisa u prvi razred, koji će biti u prvoj polovici ožujka.
S obzirom na donesene izmjene, detalje o samom upisu u školu objavit ćemo naknadno.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece u II. osnovnoj školi Bjelovar

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece u II. osnovnoj školi Bjelovar obavljat će se u prvoj polovici mjeseca ožujka, prema terminima koji se nalaze u prilogu u dokumentu „Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta“.
Molimo sve roditelje da prema početnim slovima prezimena djeteta pronađu termin za svoje dijete i tada dođu na pregled s djetetom u školu.
Na pregled je potrebno donijeti medicinsku dokumentaciju djeteta (nalaz psihologa, logopeda, neurologa i sl.)., a koja je važna za upis u  školu.
Pregledi će se obavljati u Područnoj školi Centar na adresi Petra Zrinskog 4 (ulaz u školu je kroz dvorište).
Kao i prijašnjih godina, roditelji više neće dobiti poziv na kućnu adresu, već je termin objavljen isključivo na web stranici škole i na ulazima na sve tri školske zgrade.
Za sve eventualne nejasnoće i pitanja, možete se obratiti školskoj psihologinji Ivani Mihotić Sekovanić (mail: ivana.mihotic@skole.hr, mob: 099/2456-047).
Termin za pregled kod školske liječnice dobit ćete u školi.

Upis djeteta koje ne pripada upisnom području naše škole

Roditelji koji dijete žele upisati u našu školu, a ne pripadaju školi prema upisnom području, mogu u Upravnom odjelu za poslove državne uprave (dr. Ante Starčevića 8, Bjelovar, gđa. Ana Marinković, soba 92, 043/278-125) podnijeti zahtjev ili skenirani zahtjev s prilozima poslati na mail ana.marinkovic@bbz.hr.
Napominjemo da se zahtjev više ne podnosi školi, kao prijašnjih godina, već Upravnom odjelu.
U prilogu se nalazi obrazac „Zahtjev za upis u školu drugog upisnog područja“.
Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta obavlja se u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.