Dan vrijednosti kvalitetno obilježen u cijeloj školi
Autor: Jadranka Tuma - Očko, 23. 2. 2018.

22.2.2018. u II. OŠ Bjelovar tradicionalno je održan Dan vrijednosti. Učenici su imali priliku družiti se s različitim  kvalitetnim gostima i predavačima našeg grada i šire. Učenici sedmih i osmih razreda upoznali su kroz prezentacije i izlaganja učenika i profesora sve programe srednjih škola u Bjelovaru. Najvrjednije je što su učenici srednjih škola govorili o svojoj školi , a učenici osnovne škole su ih mogli pitati što god žele. U radionici Ugostiteljske i prehrambene škole učenici su sudjelovali u pripremi , paštete, salata, zdravih sokova te to na kraju i probavali. U predstavljanju Obrtničke i Tehničke škole vidjeli su rad na strojevima, a u predstavljanju Medicinske škole mogli su vježbati i prvu pomoć.

Učenici šestih i petih razreda imali su radionice komunikacije i  suradnju s drugim  gostima.

Učenici razredne nastave PŠ Ždralovi izrađivali su lutke u radioničkom radu uz predstavu, a učenici razredne nastave PŠ Centar vježbali su bonton, upravljanje emocijama te pristojno ponašanje i prepoznavanje vrijednosti  što je i cilj svih radionica.

Zahvaljujemo na izuzetnom trudu svim gostima škole , učenicima , profesorima , stručnoj službi i ravnateljima svih srednjih škola, CISOK - u Bjelovar, Udruzi "Impress" i svim ostalima uključenima u ovo dragocjeno druženje.