Luka Gregurić- pobjednik na natjecanju iz čitanja

Iako danas u svijetu ima oko 800 milijuna odraslih osoba koje ne znaju čitati ni pisati, mi se moramo pohvaliti da je naš učenik 4.a razreda, Luka Gregurić, u oštroj konkurenciji pobijedio na natjecanju "Čitajmo naglas", koje je prošloga tjedna organizirala Narodna knjižnica Petar Preradović u Bjelovaru.

Čestitke Luki i njegovoj učiteljici Snježani Sertić!

Pročitajte više o natjecanju u nastavku.

Povodom Europske godine čitanja u Narodnoj knjižnici „Petar Preradović“ u Bjelovaru organiziralo se gradsko natjecanje u čitanju naglas za učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola. Učenici su bili podijeljeni u dvije kategorije: prvu kategoriju činili su učenici 3., 4. i 5. razreda, a drugu kategoriju su činili učenici 6., 7. i 8. razreda.

Iz naše škole na natjecanju su sudjelovali Luka Gregorić (4.a, mentorica Snježana Sertić), Mia Abramović (4.b, mentorica Ivana Sočev-Đopar) i Karlo Katić (5.c, mentorica Rajna Gatalica).

Natjecanje se sastojalo od dva dijela: prvi dio bilo je predstavljanje odabrane knjige u trajanju od 3 minute, a u drugom dijelu učenici su interpretativno čitali ulomak iz knjige 5 minuta.

Kriteriji ocjenjivanja bili su: kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, složenost teksta, razumijevanje pročitanog i sveukupni dojam.

U prvoj kategoriji natjecalo se 12 učenika, a pobijedio je učenik iz naše škole – Luka Gregurić! Kao pobjednik, Luka odlazi na državno natjecanje u čitanju naglas, koje će se održati na Interliberu.

učiteljica Rajna Gatalica, prof.