Luka Gregurić - četvrti na 1. nacionalnom natjecanju u čitanju naglas
Autor: Snježana Sertić, 21. 11. 2013.

Luka Gregurić, učenik 4.a razreda PŠ Centar, uz mentorstvo učiteljice Snježane Sertić postigao je izvrstan uspjeh na 1. nacionalnom natjecanju u čitanju naglas. Osvojio je 4. mjesto i zasluženo dobio posebnu pohvalu Prosudbene komisije.

Na 36. međunarodnom sajmu knjiga i učila Interliber, 13. studenoga 2013. godine, održano je 1. nacionalno natjecanje u čitanju naglas za učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola. Organizatori natjecanja bili su Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mlade pri Hrvatskom knjižničarskom društvu. U dvije kategorije, mlađoj (za učenike 3., 4. i 5. razreda OŠ) i starijoj (za učenike 6., 7. i 8. razreda OŠ), natjecali su se predstavnici četrnaest županija Republike Hrvatske: Bjelovarsko-bilogorske, Dubrovačko-neretvanske, Istarske, Karlovačke, Koprivničko-križevačke, Požeško-slavonske, Primorsko-goranske, Sisačko-moslavačke, Splitsko-dalmatinske, Šibensko-kninske, Varaždinske, Vukovarsko-srijemske, Zadarske i Zagrebačke.

Prosudbena komisija za mlađu kategoriju natjecanja, koju su činili knjižničarka i biblioterapeutkinja mr. sc. Ljiljana Sabljak; direktorica kazališta Mala scena, hrvatska glumica i znanstvenica, dr. sc. Vitomira Lončar te ravnatelj najstarijeg kazališta slijepih na svijetu Novi život – glumac i pisac kazališnih komada Vojin Perić, odabrala je troje najuspješnijih natjecatelja.

Posebnu pohvalu Prosudbena komisija uputila je Luki Greguriću iz II. osnovne škole u Bjelovaru za osvojeno 4. mjesto. Luka je predstavio knjigu Bum Tomica 2 Silvije Šesto, a pripremala ga je mentorica Snježana Sertić. Pobjednici i pohvaljeni istaknuli su se u konkurenciji natjecatelja iz 13 županija.