Naši učenici predavači na CARNetovoj konferenciji
Autor: Vesna Janko, 1. 12. 2013.

Na nedavno završenoj 15. CARNetovoj korisničkoj konferenciji CUC 2013 naši učenici Gašpar Dončević i Borna Cafuk te učiteljica Vesna Janko, prof. prezentirali su zajednički projekt.

U nastavku pročitajte članak i pogledajte video.

CARNetova korisnička konferencija - CUC međunarodno je godišnje okupljanje informatičkih stručnjaka i gospodarstvenika iz područja ICT-a kao i širokog kruga CARNetovih korisnika i suradnika, koji uključuje profesore i nastavnike u osnovnim i srednjim školama, CARNetove sistem inženjere i koordinatore, kao i sve članove znanstveno-istraživačke zajednice u Republici Hrvatskoj.

Ovogodišnji CUC održao se pod nazivom „Dohvati znanje“ od 20. do 22. studenoga 2013. u Hotelu Antunović u Zagrebu. Naši učenici i učiteljica održali su predavanje Učenička kreativnost podržana tehnologijom na 11. danima medijske kulture u Bjelovaru drugi dan konferencije, 21. studenoga.

Pogledajte video snimku predavanja.

Tema njihovog izlaganja bila je radionica za web stranicu i razvijanje kreativnosti pomoću Web 2.0 alata na 11. danima medijske kulture u Bjelovaru. Radove učenika s radionice pogledajte ovdje. Borna i Gašpar bili su istovremeno sudionici i voditelji radionice te administratori web stranice.

Gašpar je svojim opuštenim, ali profesionalnim pristupom osvojio velike simpatije prisutnih u prepunoj dvorani.

Profesorica Vesna Janko je na istoj konferenciji održala i prezentaciju Koliko poznaješ Bjelovar? u okviru događanja Inovativni nastavnici na djelu te primila 3. nagradu za mobilnu web stranicu mGeoAtlas na natjecanju Webfestival.