II. OSNOVNA ŠKOLA BJELOVAR ZA ŠEKIJA
Autor: Anita Vegh, 6. 10. 2014.

Piše: Anita Vegh, dipl. uč.

Učenici, roditelji, učitelji i drugi zaposlenici II. OŠ Bjelovar - HVALA VAM što ste nesebično sudjelovali u humanitarnoj akciji za našeg sugrađana i kolegu. Za Šekijevo liječenje zajedno darujemo 2.813,00 kn!

Jeste li nedavno u medijima vidjeli kako se ljudi polijevaju hladnom vodom i izazivaju jedni druge da čine isto?  »Ice Bucket Challenge« je akcija podizanja svijesti o do sada slabo poznatoj bolesti koja se zove ALS. Riječ je o bolesti kojoj suvremena medicina ne zna uzrok, pa tako ni lijek. Oboljelima od ALS-a propadaju mišići te to dovodi do nepokretnosti, otkazivanja gutanja i disanja, a time i smrti.

Od ALS-a je obolio naš sugrađanin, učitelj Saša Šakanović Kovačić zvan Šeki. Saša je mlad čovjek, otac malene djevojčice, suprug, sin, brat i učitelj omiljen među djecom i kolegama. Danas leži u bolničkom krevetu nepokretan, a jedina nada mu je liječenje u Kini za što mu je potrebno 200 tisuća kuna.

Cijeli Bjelovar se digao na noge. Organiziraju se humanitarni koncerti, humanitarne prodaje, radionice i slične akcije. Humanitarnom akcijom u našoj školi, u kojoj su sudjelovali učenici, roditelji i zaposlenici škole, sakupljeno je 2.813,00 kn. Kada je čovjek nemoćan, treba mu pomoći. Svatko od nas može doći u situaciju da zatreba pomoć, a tada ovisimo o dobroti i humanosti drugih ljudi. Dobro je činiti dobro, i dobro se dobrim vraća! Svakom lijepom gestom, svakim i najmanjim čovječnim djelom, svakim osmijehom i lijepom riječju bliže smo stvaranju svijeta mjestom na kojem bismo svi živjeli sretno, mirno i ispunjeno.

Srdačno Vam zahvaljuje i pozdravlja Vas Humanitarni tim Vaše škole.

Fotografije pogledajte OVDJE.

Vezani članak pročitajte OVDJE.