CARNet HUSOŠ elektronički identitet
Autor: Vladimir Bank, 26. 12. 2009.

Za korisnike iz sustava školstva osmišljena je Hosting usluga za srednje i osnovne škole (HUSO) kojom se školama osigurava mogućnost korištenja osnovnih mrežnih servisa i dobivanje elektroničkog identiteta za sve korisnike iz hrvatskih škola.

Svim školama, njihovim zaposlenicima, učiteljima, nastavnicima i učenicima se kroz ovu uslugu daje besplatna adresa e-pošte, a na raspolaganju im je i webmail sučelje pomoću kojeg mogu promijeniti lozinku, kreirati adresar, uređivati svoj raspored, dodavati nove obaveze u kalendar i postavljati dokumente na poslužitelj.

Školama se na raspolaganje daje i prostor za smještaj web stranica kao i mogućnost korištenja sustava za upravljanje sadržajem CMS (Content Management System), koji omogućuje jednostavno postavljanje i ažuriranje mrežnih stranica škola u web pregledniku.

Oni učenici koji još uvijek nisu dobili (ili su zagubili) svoj korisnički račun u sustavu HUSOŠ, trebaju se javiti administratoru imenika škole (Vladimir Bank) i dostaviti točne podatke: ime i prezime, JMBG, razred i razredno odjeljenje. Korisnički računi za učenike vrijede do završetka obrazovanja u OŠ, a za zaposlenike do prestanka radnog odnosa. Ukoliko si učenik II. osnovne škole Bjelovar zahtjev za otvaranje računa možeš poslati sljedećim obrascem. Pristupne podatke možete preuzeti ponedjeljkom i četvrtkom od 12:15 do 13:45 u učionici informatike.

ZA  PRIJAVU  KLIKNUTI OVDJE